pounak
14 بهمن 1401 - 18:37

پایداری جوی زنجان تا اواسط هفته/ دما کاهش می‌یابد

مدیرکل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه تا روز سه‌شنبه، سامانه بارشی قوی برای استان پیش‌بینی نمی‌شود،گفت: روز سه‌شنبه شاهد ورود سامانه بارشی جدیدی به منطقه خواهیم بود که می‌تواند با بارش برف و باران همراه شود.

محمدرضا رحمن‌نیا، مدیرکل هواشناسی استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز شاهد آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهیم بود، اظهار کرد: این وضعیت جوی در اواسط روز با وزش بادهای نسبتا شدید تا شدید همراه می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان افزود: علاوه بر امروز، طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز شاهد وزش بادهای نسبتا شدید تا شدید خواهیم بود که به سبب افزایش سرعت باد طی این مدت، انتظار می‌رود شاهد کولاک برف، به‌ویژه در ارتفاعات و مناطق بادخیز استان باشیم.

وی با بیان اینکه تا روز سه‌شنبه، سامانه بارشی قوی برای استان پیش‌بینی نمی‌شود، تصریح کرد: هرچند احتمال بارش‌های پراکنده و محلی طی این مدت دور از انتظار نیست.

رحمن‌نیا ادامه داد: روز سه‌شنبه شاهد ورود سامانه بارشی جدیدی به منطقه خواهیم بود که می‌تواند با بارش برف و باران همراه شود.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان افزود: از اواخر وقت امروز تا صبح فردا نیز شاهد کاهش محسوس در دمای کمینه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه داده‌های ایستگاه‌های هواشناسی استان در 24 ساعت گذشته بیانگر ثبت دمای 19 درجه بالای صفر در گیلوان به عنوان بالاترین دما است، تصریح کرد: حلب و باش قشلاق گرماب با 7- درجه به‌ترتیب سردترین  ایستگاه‌ هواشناسی استان زنجان بوده‌ است.

رحمن‌نیا افزود: همچنین، شهر زنجان با 5-درجه، دومین مرکز استان سرد در کشور طی 24 ساعت گذشته بوده است.

پایان پیام/73004

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017321