pounak
14 بهمن 1401 - 10:03

قرارگاه فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی گلستان تشکیل شد

بخشدار مرکزی گنبدکاووس گفت: در راستای اجرای برنامه های فرانگی و اجتماعی در روستاهای بخش فرهنگی قرارگاه فرهنگی در بخش مرکزی تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس مرتضی احمدی در مراسم ملی مهمانان لاله ها و تجلیل از پدران آسمانی اهل سنت در مزار شهدای روستای آق قایه اظهار کرد: با همکاری سازمان تبلیغات، بسیج، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها قرارگاه فرهنگی بخش مرکزی با هدف اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی و امید افرینی و نشاط در بین مردم روستاها تشکیل شد.

وی تصریح کرد: در این قرارگاه فرهنگی ۱۰ محور برای برگزاری مراسمات داه فجر در روستاها احصا و به تمامی دهیاران ابلاغ شد که مهمترین محو رها تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، پویش روستای دیروز و امروز من بود.

بخشدار مرکزی گنبدکاووس خاطرنشان کرد: در یک ایده جدید و با مشارکت جوانان و نوجوانان، بزرگان و معتمدین روستاها در اقدامی در دهه فجر به دیدار پدران شهدا و جانبازان رفته و از انها تجلیل کردند.

وی ادامه داد: همایش وحدت و انسجام اقوام در ایام دهه فجر در دهستان باغلی مرامه و در روستای شهرک بهشتی، مراسم یادواره شهدا در دهستان و روستای آق اباد، جشن بزرگ فجر بخش مرکزی با حضور دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها به همراه خانواده آنها و میز تخصصی شورایی از جمله برنامه های دهه فجر در بخش مرکزی است.

احمدی گفت: در حاشیه جشن بزرگ فجر بخش مرکزی، نمایشگاهی از مزیت ها و توانمندی اای روستاهای بخش مرکزی برپا و آداب، رسوم و آئین روستاهای بخش مرکزی در قالب جشنواره غذاهای سنتی، اجرای مراسمات سنتی، بازیهای بومی محلی با هدف ایجاد شور و نشاط برگزار می شود

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مردم روستا مولد و تولید کننده بوده و ماندگاری انها در روستاها سبب رونق اقتصادی منطقه و شهرستان خواهد شد تلاش داریم تا شرایط و زمینه اای لازم برای جلوگیری از مهاجرت انها به حاشیه شهرها فراهم کرده و امید افرینی و شور و نشاط را ایجاد کنیم.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016411